Hírek

A darab egy fordulatos, humorral és zenével átszőtt történetet mesél el, amelyben Belkántó herceg és barátja, Vibrátó kalandos küldetésre indulnak, hogy megszerezzék a legendás kék csodatortát. Küldetésük célja, hogy Patológia királyának hisztérikusan házasságellenes lánya, Szupertónia, jobb kedvre derüljön – ám az útjukat számos izgalmas próbatétel és furcsa lény keresztezi.
A darabot Jankovics Anna rendezésében állították színpadra, aki a mesés történet kapcsán kiemelte: „Gyermekelőadást csak jókedvvel és őszinte lelkesedéssel lehet készíteni. A mese varázsa és a lendületes tempó nélkülözhetetlen ahhoz, hogy a fiatal nézők figyelmét fenntartsuk. A kék csodatorta nemcsak szórakoztat, hanem egyben bevezet a színház csodálatos világába is.”
A produkcióban a Kecskeméti Nemzeti Színház számos kiváló színművésze szerepel. Sirkó László, aki Patológia királyát alakítja, így fogalmazott: „A gyermekek számára játszani mindig különleges kihívás. Az őszinte és közvetlen reakcióik egyszerre adnak felelősséget és örömet. Bízunk benne, hogy ez az előadás is hozzájárul ahhoz, hogy a jövő közönsége megszeresse a színház világát.”
Szegvári Júlia, aki a hisztis Szupertónia királykisasszonyt alakítja, arról beszélt, hogy a mese fontos üzenetet hordoz: „A történet egyik központi gondolata, hogy érdemes küzdeni azért, akit szeretünk. A gyerekeket le kell kötni, meg kell ragadni a figyelmüket, hiszen ők azonnal kimutatják, ha valami nem érdekli őket. Ezért is fontos, hogy minden előadásunkba a lehető legtöbb energiát fektessük.”
A további humoros karakterek megformálói: Belkántó herceg szerepében Mechle Christian látható, barátját, Vibrátót Varga-Huszti Máté kelti életre. Doktor Plágium megformálója Sipos Imre, míg Doktor Placebót Körtvélyessy Zsolt alakítja. Affekt grófjaként Pál Attila, Effekt grófjaként pedig Cselóczki Tamás lép színpadra. Heuréka szerepét Kovács Gyopár játssza, Nagy Döhét Sipos Imre, míg annak lányát, Brünhildát Magyar Éva alakítja. A tábornok Fazakas Géza, míg Mama szerepében Csombor Teréz, Papa szerepében pedig Sirkó László látható. Jófiút Szegvári Júlia játssza, Drakulina, a hétfülű sárkány szerepében Csapó Virág tűnik fel. A rendőrt Sipos Imre alakítja, míg Nagy Kámpicsot Magyar Éva, Sanda Kánt Fazakas Géza, a Hóhért és a Katonát pedig Szanka György formálja meg.
A díszletet és jelmezeket Matyi Ágota tervezte, a koreográfiát Túri Lajos Péter készítette, a dramaturg Tóth Kata volt, míg a zenei munkálatokban Keller Dániel Máté működött közre.
A kék csodatorta bérlettel és jeggyel egyaránt megtekinthető az évad végéig, a nagyszínházban.
-
Interjúk
Az semmi – ezt hallgasd meg!
Az alábbi interjú kiváló apropója lehetne, hogy nyolcvanegyedik születésnapján, egykori kaposvári kollégái egy általuk alapított elismeréssel, a „Kossuth díjasok Kossuth díjával” lepték meg a Jászai Mari-díjas, érdemes művészt, a Halhatatlanok Társulatának örökös tagját. Koltai Róberttel néhány nappal a díjátadás után színházi pályájáról beszélgettünk. Rojkó Annamária -
Interjúk
„Lélek nélkül nincs is emberi arca semminek”
Interjú Hegedűs D. Gézával a gyermeki rácsodálkozásról és nagy fordulópontokról, a kitaposott ösvényekről és a színház örökkévalóságáról Kozma András -
Művészek írták
Olasz szalmakalap
„Engem általában lenyűgöz egy színpadi szöveg..., Ez a legfontosabb: olyan anyagot találni, ami meghozza a kedvemet. Az Olasz szalmakalap színtiszta színház. Mindig nagy kedvet csinál a munkához – ezért rendeztem meg már korábban is – mert örömből fakad.” (Silviu Purcǎrete rendező) Szegő György